MěstysKněževes

Sběrný dvůr a odpadové hospodářství

Zrušení odvozu tetrapaků v pytlích od domů - naposledy 25.3.2022

Vzhledem k finanční náročnosti svozu tetrapaků (krabice od mléka, džusů atd.) od domů poslední pátek v měsíci, bude vývoz zrušen.  Sváží se velmi malé množství oranžových pytlů. I když tento den se svážely i žluté pytle s plasty, nebylo možné svážet oboje dohromady, protože se jednalo už o vytříděný odpad. Od dubna prosím tetrapaky odkládejte do oranžových kontejnerů nebo popelnic rozmístěných po obci nebo do sběrného dvora.

Pokud máte doma prázdné oranžové pytle, přineste je do kanceláře úřadu. Jsou zálohované, vykompenzujeme je se svozovou firmou.

Městys Kněževes, Václavské náměstí 124, 270 01 Kněževes

dřevo

kovy

1,2

Limit pro získání třídící slevy

Rok

21
22
23
24
25
26
27
28
29
Množství odpadu obyvatel/kg
200
190
180
170
160
150
140
130
120

Toto jsou závazné limity, jakmile bude množství překročeno, zvyšuje se cena za uložení odpadu. Máme tedy co vylepšovat, protože produkce na obyvatele je dvojnásobná.

Poplatek za systém odpadového hospodářství od 1.1.2022 je stanoven OZV č. 3/2021 (517.36 kB)

• 900,- na osobu a rok s trvalým pobytem v obci
  • 900,- na byt či nemovitost kde není hlášená žádná osoba k trvalému pobytu

Splatnost poplatku je buď jednorázově nebo ve dvou splátkách do 31.3. za 1. pololetí, do 31.8. za 2. pololetí.

Přehled svozu popelnic v roce 2022  1 x 14 dnů vždy v pondělí (žlutá políčka)

.

Svoz plastů ve žlutých  a tetrapaků v oranžových pytlích vždy poslední pátek v měsíci.

Pytle jsou k dispozici v kanceláři úřadu zdarma.

• Žluté pytle – na PET lahve, plastové obaly, obaly od šamponů, pracích prostředků atd.

• Oranžové značené pytle – na krabice od mléka, džusů, vína

Shromažďovací místo odpadů Kněževes (ve dvoře za budovou úřadu)

Vzniklo za přispění 80% finančních prostředků ze Středočeského kraje.

Vlastník:

Václavské náměstí 124

270 01 Kněževes

Provozovatel:

Marius Pedersen a.s.

provozovna Rakovník

269 01 Rakovník

Provozní doba:

středa 13 – 18.00hodin

sobota 8 – 11.00hodin

odpovědná osoba: Luboš Malafa

Bezplatně pro občany s trvalým pobytem v Kněževsi na občanský průkaz můžete odevzdávat tyto druhy odpadů:

• Motorové oleje, brzdová kapalina, zbytky rozpouštědel, kyseliny, fotochemikálie, chemicky znečištěné obaly, zářivky a jiný odpad obsahující rtuť, barvy, obaly od barev,  lepidla, ředidla, prostředky k hubení hmyzu a na ochranu rostlin
  • Potravinový olej použitý - v kanystrech nebo lahvích

• Baterie (AKU, monočlánky)

• Léky

• Papír – noviny, časopisy, reklamní letáky, kartony, sešity, papírové obaly, kancelářský papír – sběr starého papíru v Základní škole v Kněževsi stále platí

• Sklo – bílé nebo barevné, okenní výplně (je možné i celá okna), zavařovací sklenice

• Plasty – PET láhve, plastové obaly, zahradní plastový nábytek, kelímky od jogurtů,

• Tetrapaky (krabice od mléka, džusů apod.)

• Televizory, rádia, lednice, mrazáky, pračky, počítače, mikrovlnky, videa, satelity, vysavače, žehličky

• Textil ( určený kontejner)

• Okna

• Cartritge a tonery

• Biologický odpad – listí, tráva, části rostlin, dřevěné piliny (uložení do velkoobjemového kontejneru), větve (uložení na volnou plochu) – sběrné místo je vybaveno drtičem větví

• Objemný odpad (koberce, matrace, dřevěný a čalouněný nábytek)

• Dřevěný odpad ( je nutné objemově upravit, tj. rozložit či rozdělat na desky.)

• Kovový odpad, kompozitní obaly (vynyté plechové obaly od konzerv atd.)

• Dřevěný odpad - dřevěné desky, nábytek

Stavební odpad za poplatek: 1000,-Kč/ 1t, možno umístit max. 1m3 na osobu a rok - beton, cihly, tašky, keramické výrobky .

Pneumatiky jen z osobních automobilů za poplatek 30,-Kč - pneumatika bez disku, 50,-Kč s diskem.

Zdarma odběr pneumatik zajišťují prodejny či servisy, které pneumatiky odebírají v rámci zpětného odběru.

Sedadla z aut, nárazníky a další náhradní díly z automobilů ve shromažďovacím místě neodebíráme.

Umístění kontejnerů na tříděný odpad po obci  - modrý na papír, žlutý na plasty, zelený na sklo, oranžová popelnice na tetrapaky, šedá na kov

• Jižní ulice
  • Václavské náměstí (severní část na rohu ubytovny čp. 38)

• Štrosova ulice (naproti bytovému domu čp. 119)

• Libušina (mezi bytovkami u rybníka)

• Chmelařská (při vjezdu do ulice vlevo u chodníku)

• u zdi před sběrným dvorem (za budovou úřadu)

Kontejner na použitý textil a hračky atd. je umístěný ve sběrném dvoře. Lze do něj vhazovat veškerý použitý textil včetně roztrhaných hadrů (né od oleje), záclon, tašek, batohů, bot a dětských hraček včetně plastových. Tyto věci jsou určené k ekologické likvidaci nebo případně k dalšímu využití jako například: distribuce do rozvojových zemí nebo výroba čistících prostředků.

Úřad

Informace o koronaviru

Kniha o Kněževsi

Mapový portál - středočeský kraj

mapový portál

Návštěvnost:

Překlad (translations)

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.

Informace od nás

Smart info

Dostávejte informace z našeho webu prostřednictvím SMS a e-mailů

Chci se zaregistrovat