Popis obce | Obec má zdravotní středisko, kde po odchodu dr. Doležala se střídali doktoři z Rakovníka. V přítomné době je zde doktorka Nina Vladařová. Je to doktorka mladá a velmi oblíbená. Dále je zde zubní oddělení, vede je s. Strizel z Rakovníka, dětská poradna, ženská poradna, kam dojíždí jednou týdně doktor z Rakovníka.
Knihovnu vede s. Růžička Jindřich, důchodce. Kino bylo umístěno v sokolovně a po dobu úpravy se nehraje.
Národní výbor má také místní hospodářství. Opravna obuvi – s. Němeček Fr. Výroba drátěného pletiva – s. Kreislová. Zámečnictví – s. Kreisl. Oprava oděvů – s. Vachtl. Mandlování prádla – M. Chlupsová. Strojní pletení svetrů – Ludmila Koubková. Truhlářství – Josef Bradáč starší. Opravna hodin – Antonín Palkoska. Stavební údržba.
Škola. V obci je základní devítiletá škola. Ředitel Josef Seifert, zástupce ředitele ing. Josef Frélich z Chrášťan. Ostatní stálí učitelé: Václav Černý, Jaroslav Junek, Jiřina Sklenková, Věra Šitinová, Anna Machová, Zdeňka Kuklíková. Školníkem od roku 1959 je Karel Zástěra a uklízečkou je Anna Růžičková. Mateřská škola je umístěna v nově upravené budově čp. 121. Kdysi prý tam byla škola, potom obecní úřad, knihovna a nyní po velké úpravě mateřská škola. Ředitelkou je Božena Kindlová z Rakovníka a učitelky jsou Vlasta Riedlová a Růžena Junková. Jako školnice je zde zaměstnaná Marie Suchá starší a Drahuše Kounovská.
Náboženství. Dnes je u nás velmi málo věřících. Katolickou církev zastupuje místní kněz Bohumil Koula. Mše bývá jen v neděli a do kostela chodí 6-8 lidí, mezi nimi 3 osoby z Přílep. Kněz dochází do Kolešovic, kde v zámku jako ošetřovatelky jsou řádové sestry. Více navštěvované jsou bohoslužby církve československé. Funkci faráře vykonává Hana Slavíková a její muž Fr. Slavík dojíždí na farnost do Lužné a Rakovníka.
Tělovýchova a sport. Tělovýchova se slibně rozvíjí. Cvičení žáků a dorostu převzal s. Marvan. Fotbalový a hokejový odbor vede s. Leo Urban. Hrají muži i dorost. Hokejové kluziště mají upravené za rybníkem u dráhy. Mnoho toho nenahrají, protože zimy jsou poměrně mírné.
Zapsala Milada Procházková
Návštěvnost:
ONLINE:5
DNES:255
TÝDEN:255
CELKEM:1206348
První zmínky o obci jsou asi z 10 až 11. století – podle pověsti o kněžně Libuši, dceři Krokově a její věštbě. Když tudy projížděla kněžna a na místě, kde určila, že bude založena Kněží ves se objevila posvátná žába Rosnička. Proto se také objevuje ve znaku obce uprostřed žába. …Více