Dále jmenováni čestnými členy spolkoví funkcionáři za jejich dlouholetou činnost a vzorné řízení spolkových záležitostí: Ludvík Wachtl, předseda a zakladatel spolku, Josef Mattes, pokladník, František Šíma, místopředseda.
Činnost spolková v letech 1881 až 1906
Spolek konal po dobu svého trvání 26 výročních valných schůzí, ve kterých předneseny zprávy funkcionářů a sice: jednatelská, pokladniční, vyřizovány a účtovány veškeré spolkové záležitosti v obor těchto schůzí spadající.
Dále konány každého roku volby stanovami určeného počtu členů výboru a náhradníků.
Spolek konal za 25 roků 152 mimořádných schůzi, při kterých vyřizovány případy naléhavé a souhlasu celkového potřebující.
V téže době trvání spolku zvolený výbor konal ustavující schůzi, při které voleni pro každé roční období ze středu výboru spolkoví funkcionáři. Takových schůzí konáno 25.
Ve schůzích těchto volení funkcionáři ujímají se vedení záležitostí spolkových bez honoráře, až do nových voleb.
Řádných schůzí výborových a měsíčních konal spolek 152 a vyřizoval v nich veškeré záležitosti v obor jeho spadající, jako přijímání nových členů schvalování podpor nemocným členům, vybírání menších příspěvků, schvalování a povolování různých běžných řádných a mimořádných vydání, doplňování spolkové knihovny a spolkového inventáře, určování deputací a telegramů k různým slavnostem bratrských vysloužileckých i občanských spolků. Spolek v době svého trvání zúčastnil se slavných služeb Božích v den narozenin Jeho Veličenstva, zaslal každoročně v den narozenin jeho císařské Výsosti arcivévody Albrechta blahopřejnou depeši jako protektoru spolku a v den oslavy založení spolku každoročně až do roku 1906 za zemřelé členy spolku, a církevních slavností, ku kterým místní spolky duchovní správou pozvány byly.
Další účastenství spolku při církevních i občanských slavnostech: Svěcení práporu spolku vojenských vysloužilců roku 1881, svěcení práporu spolku vojenských vysloužilců ve Štíbru (?) roku 1882, desetiletého trvání spolku vojenských vysloužilců v Kolešovicích roku 1882, svěcení praporu spolku vojenských vysloužilců v Kožlanech roku 1883, slavnosti padesátiletého trvání reálných škol v Rakovníku roku 1882, slavnosti založení základního kamene školí budovy v Kněževsi roku 1883, slavnosti založení spolku vojenských vysloužilců v Rakovníku roku 1883, slavnosti svěcení praporu spolku vojenských vysloužilců v Kounově roku 1884, slavnosti svěcení práporu spolku vojenských vysloužilců v Novém Strašecí roku 1884, svěcení praporu spolku vojenských vysloužilců v Ročově roku 1884, svěcení praporu vojenských vysloužilců v Rakovníku roku 1887, svěcení praporu spolku vojenských vysloužilců v Petrovicích roku 1904, slavnosti 25letého trvání spolku vojenských vysloužilců v Kolešovicích roku 1886, slavnosti 25letého trvání spolku vojenských vysloužilců v Novém Strašecí, slavnosti 20letého trvání spolku vojenských vysloužilců v Rakovníku, slavnosti 25letého trvání spolku vojenských vysloužilců v Kounově roku 1905, slavnosti 30letého trvání spolku vojenských vysloužilců v Lounech roku 1906, rekviem za jeho císařskou výsost polního maršálka arcivévodu Albrechta v Kněževsi, pohřbu důstojného pana Ludvíka Ullmanna, děkana v Kněževsi, pohřbu čestného člena spolku Františka Kraupnera v Žatci, pohřbu velectěné slečny Elenory Lablerové, zástupkyně matky praporu v Kněževsi.
Zápis ve formátu PDF (str. 17-19) (546.19 kB)
Návštěvnost:
ONLINE:2
DNES:113
TÝDEN:514
CELKEM:1171195
První zmínky o obci jsou asi z 10 až 11. století – podle pověsti o kněžně Libuši, dceři Krokově a její věštbě. Když tudy projížděla kněžna a na místě, kde určila, že bude založena Kněží ves se objevila posvátná žába Rosnička. Proto se také objevuje ve znaku obce uprostřed žába. …Více