Živočišná výroba | V živočišné výrobě byl po dohodě s pracovníky a zootechniky zaveden na podzim v roce 1964 dvousměnný provoz v živočišném středisku v Kněževsi v kravínech. Užitkovost částečně stoupla a dojivost je o čtvrt litru na dojnici větší.
Stavební činnost | Stavební skupina měla značný úkol. Byla to výstavba seníku s dosoušecím zařízením na 70 vagonů suché píce, čtyřřadový kravín byl vystaven v rekordním čase a skutečně moderně vybaven včetně ústředního topení. To udělali naši opraváři. Byl vybudován výtah u sušárny na MNV. Opraveny ubikace pro česáče chmele a postaveno sociální a hygienické zařízení v mechanizačním středisku. V zimních měsících byla upravena a rozšířena kuchyně pro česáče chmele a provedena údržba drenáží meliorovaných pozemků. V roce 1964 byl dán do provozu nový teletník.
Kádrový přehled | Kádrový přehled. Průměrný věk aktivních družstevníků je 44 let. Do 25 let je 39 družstevníků, 26-45 let 132 družstevníků, 46-60 let je 141 družstevníků a nad 60 let je jich 60. Učňů je 16, na vysoké škole 2 a na střední škole 3.
Bridágníci | Na špičkové práce na chmelu přichází k nám pracovat brigádně mladí lidé z různých stupňů zemědělských škol.
Úpravy ve škole | V tomto roce začaly se upravovat třídy na pracovny, aby se mohlo vyučování přizpůsobit novým metodám práce. V pracovně fyziky byla podlaha potažena gumolinem. Byl nově upraven kabinet dějepisu a přírodopisu. Přehrazením byl vybudován kabinet fyziky a v rohu chodby malý kabinet chemie. V pracovně zeměpisu byla zazděna okna a zamontovány nové otáčecí tabule a magnetické tabule.
Školní pobyty| Jako předešlého roku byli žáci v zimě na horách a o prázdninách v pionýrském táboře na Branově.
Výpomoc | Z jara vypomáhali žáci vyšších tříd při zavádění chmele a potom při sklizni.
Personální změny | Ze sboru odešla Františka Štrossová do důchodu, Jaroslava Zábranská do Rakovníka, Anna Koliášová-Kandlerová na mateřskou dovolenou. Noví členové: Pavel Koutník, Zlata Staňková, Zdeňka Kuklíková, Marie Krausová.
Hudební kroužek | Hudební kroužek JZD Rudý říjen byl velmi činný pod vedením s. Rajse. Účinkoval při různých příležitostech doma i v okolních obcích.
Divadlo | Divadelnictví znovu ožilo pod vedením vedoucího stavební čety s. Musila z Prahy. Ochotníci se uvedli hrou Měsíček obchodník, kterou zahráli 4. dubna 1964. Jako další byla Paličova dcera 23. května 1964. Tuto hru opakovali v Zeměchách u Loun 30. května, v Hřivicích 6. června a v Ročově 13. června.
Návštěvnost:
ONLINE:2
DNES:113
TÝDEN:514
CELKEM:1171195
První zmínky o obci jsou asi z 10 až 11. století – podle pověsti o kněžně Libuši, dceři Krokově a její věštbě. Když tudy projížděla kněžna a na místě, kde určila, že bude založena Kněží ves se objevila posvátná žába Rosnička. Proto se také objevuje ve znaku obce uprostřed žába. …Více