Schválené stanovy obdržel spolek dne 10. července 1881 pod číslem 33353.
Po obdržení stanov svolána valná hromada na den 16. června 1881 do místnosti hostince pana Josefa Cédla č. 20, kde prohlášeno potvrzení stanov a zároveň provedena volba výboru a náhradníků, a z těchto zvoleno předsednictvo pánů:
Ludvík Wachtl, předseda
Antonín Amler, místopředseda
Josef Fillip, jednatel
Josef Mattes, pokladník
Josef Pracný, člen výboru
František Cédl, člen výboru
František Dolejš, člen výboru
Vendelín Fojtík, člen výboru
Důstojný pán p. Ludvík Ullman, farář, za spolkového rádce.
Pan Alois Ibl, učitel, za řiditele hudby.
Pan František Ransdorf, obecní tajemník, za vůdce hudby.
Pan Josef Weselý, č. 151, za praporečníka.
Za markytánky: Slečna Marie Mášová, slečna Marie Mikšová, slečna Milada Englická, slečna Julie Černá.
Po vykonané volbě ujal se předseda svého úřadu a poděkoval přítomným za důvěru v předsednictvo kladenou se slibem, že jen pro dobro a rozvoj spolku bude působiti a připomenul zároveň, že spolku se stanovami potvrzenými jest třeba protektorátů.
Učiněn a přijat návrh, aby zaslána byla písemná prosba jeho císařské výsosti polnímu maršálkovi arcivévodovi Albrechtovi v milostivé přijetí protektorátu, a c. k. místodržitelství žádost za povolení nositi stejnokroj.
Této prosbě a žádosti vyhověno přípisem následovně: Nejvyšším přípisem ze dne 26. července 1882 povolil Jeho cís. král. Výsost nejjasnější pán polní maršálek arcivévoda Albrecht, že smí spolek jeho jméno nésti a přijav protektorát tento, daroval spolku 40 zlatých pro podporující fond.
Vysokým vynesením veleslavného c. k. místodržitelství království Českého ve srozumění c. k. velitelství 8 armádního sboru, výnosem ze dne 10. června 1884 č. 36447 má právo nositi spolek (členové spolku) následující stejnokroj: Tmavomodrou blůzu s tmavozelenými výložkami, kolem límce pozlacenou portičku, na výložkách dvě šavličky a kolem věneček. Klobouky barvy černé s černým chocholem a granátem. Kalhoty tmavošedé se zelenou paspulí.
Další péčí předsednictva bylo pořízení spolkového praporu v stejnokroji na veřejnost vystupujícímu žádoucího.
Jelikož spolek ve svých začátcích nemohl bez velkého zatížení peněžního v tak krátké době takové břímě na se uvaliti, usneseno zaslati Jeho Veličenstvu nejpokornější prosbu o milostivé udělení daru na pořízení spolkového praporu. Prosbě této vyhověno milostivě přípisem následovně: Jeho c. k. Apoštolské Veličenstvo prostřednictvím výnosu vysokého prezídia c. k. místodržitelství v Praze ze dne 5. května 1882 č. 3574 udělil ze soukromých prostředků spolku k zařízení spolkového praporu obnos 60 zlatých.
Po zajištění hlavních podmínek pro uspořádání slavnosti svěcení praporu přikročeno k přípravám pro tento významný akt nezbytným rozesíláním pozvání cizím i domácím spolkům.
Prapor mezitím zhotoven v rukodílně vyšívaného zboží pana Václava Štědrého v Chomutově.
Slavnost sama ustanovena na den 22. června 1884.
Následkem však velmi nepříznivého počasí nepřetržitě deštivého, již dne 21. a 22. června, kdy slavnost ustanovená odbývati nemohla, odročena tato na příští neděli dne 29. června 1884, kdy také konána byla.
Návštěvnost:
ONLINE:0
DNES:9
TÝDEN:713
CELKEM:1195835
První zmínky o obci jsou asi z 10 až 11. století – podle pověsti o kněžně Libuši, dceři Krokově a její věštbě. Když tudy projížděla kněžna a na místě, kde určila, že bude založena Kněží ves se objevila posvátná žába Rosnička. Proto se také objevuje ve znaku obce uprostřed žába. …Více