MěstysKněževes

Sběrný dvůr a odpadové hospodářství

Poplatek za systém odpadového hospodářství  na rok 2024 je stanoven OZV o místním poplatku za obecní systém odpadového hospodářství Typ: PDF dokument, Velikost: 113.32 kB

• 1000,- na osobu a rok s trvalým pobytem v obci
  • 1000,- na byt či nemovitost kde není hlášená žádná osoba k trvalému pobytu

úhrada na č. účtu 5829221/100

VS 1345... (za VS uveďte číslo popisné, příklad 1345124, 1345062, 1345001)

Splatnost poplatku je buď jednorázově nebo ve dvou splátkách do 31.3. za 1. pololetí, do 31.8. za 2. pololetí.

Přehled skutečných nákladů na odpadové hospodářství za rok 2023 Typ: PDF dokument, Velikost: 123.45 kB

Konec vývozu plechových popelnic

Od 1.1.2024 nebude svozová Firma Marius Pedersen a.s. z bezpečnostních a technických důvodů vyvážet plechové nádoby.

Vzhledem k tomu, že občané sypou do nádob horký popel, nelze vyloučit zahoření svozového vozu, ke kterému v minulosti již několikrát došlo. Další důvod ukončení je, že plechové nádoby nelze opatřit čipem, což je pro přípravu systému nezbytné. Každá nově přistavená nádoba je s čipem a opatřena svozovou známkou.

Občané si mohou požádat o přistavení nádoby a nemusí si pořizovat nádoby vlastní.  Smlouva o pronájmu je napřímo a obec nemá v evidenci (pronájem Kč/ks/měsíc nádoba 120l – 34,30Kč).

Nebo si plastovou nádobu 120l zakoupí sami. Od loňského roku nádoby již nevyměňujeme, občané si pořizují vlastní.

Svoz plastů ve žlutých  pytlích vždy poslední pátek v měsíci  (dopoledne, svážet je budeme sami).

Pytle jsou k dispozici v kanceláři úřadu zdarma.

• Žluté pytle – na PET lahve, plastové obaly, obaly od šamponů, pracích prostředků atd.

Zrušení odvozu tetrapaků v pytlích od domů

Vzhledem k finanční náročnosti svozu tetrapaků (krabice od mléka, džusů atd.) od domů poslední pátek v měsíci, bude vývoz zrušen.  Sváží se velmi malé množství oranžových pytlů. I když tento den se svážely i žluté pytle s plasty, nebylo možné svážet oboje dohromady, protože se jednalo už o vytříděný odpad. Tetrapaky odkládejte do oranžových kontejnerů nebo popelnic rozmístěných po obci nebo do sběrného dvora.

Limit pro získání třídící slevy

21
22
23
24
25
26
27
28
29
Množství odpadu obyvatel/kg
200
190
180
170
160
150
140
130
120

Toto jsou závazné limity, jakmile bude množství překročeno, zvyšuje se cena za uložení odpadu.

Shromažďovací místo odpadů Kněževes (ve dvoře za budovou úřadu)

Vzniklo za přispění 80% finančních prostředků ze Středočeského kraje.

Vlastník:

Václavské náměstí 124

270 01 Kněževes

Provozovatel:

Marius Pedersen a.s.

provozovna Rakovník

269 01 Rakovník

Provozní doba:

středa 13 – 18.00hodin

sobota 8 – 11.00hodin

odpovědná osoba: Luboš Malafa

Bezplatně pro občany s trvalým pobytem v Kněževsi na občanský průkaz můžete odevzdávat tyto druhy odpadů:

• Motorové oleje, brzdová kapalina, zbytky rozpouštědel, kyseliny, fotochemikálie, chemicky znečištěné obaly, zářivky a jiný odpad obsahující rtuť, barvy, obaly od barev,  lepidla, ředidla, prostředky k hubení hmyzu a na ochranu rostlin
  • Potravinový olej použitý - v kanystrech nebo lahvích

• Baterie (AKU, monočlánky)

• Léky

• Papír – noviny, časopisy, reklamní letáky, kartony, sešity, papírové obaly, kancelářský papír – sběr starého papíru v Základní škole v Kněževsi stále platí

• Sklo – bílé nebo barevné, okenní výplně (je možné i celá okna), zavařovací sklenice

• Plasty – PET láhve, plastové obaly, zahradní plastový nábytek, kelímky od jogurtů,

• Tetrapaky (krabice od mléka, džusů apod.)

• Televizory, rádia, lednice, mrazáky, pračky, počítače, mikrovlnky, videa, satelity, vysavače, žehličky

• Textil ( určený kontejner)

• Okna

• Cartritge a tonery

• Biologický odpad – listí, tráva, části rostlin, dřevěné piliny (uložení do velkoobjemového kontejneru), větve (uložení na volnou plochu) – sběrné místo je vybaveno drtičem větví

• Objemný odpad (koberce, matrace, dřevěný a čalouněný nábytek)

• Dřevěný odpad ( je nutné objemově upravit, tj. rozložit či rozdělat na desky.)

• Kovový odpad, kompozitní obaly (vynyté plechové obaly od konzerv atd.)

• Dřevěný odpad - dřevěné desky, nábytek

• Potravinový olej

Stavební odpad za poplatek: 1000,-Kč/ 1t, možno umístit max. 1m3 na osobu a rok - beton, cihly, tašky, keramické výrobky .

Pneumatiky jen z osobních automobilů za poplatek 30,-Kč - pneumatika bez disku, 50,-Kč s diskem.

Zdarma odběr pneumatik zajišťují prodejny či servisy, které pneumatiky odebírají v rámci zpětného odběru.

Sedadla z aut, nárazníky a další náhradní díly z automobilů ve shromažďovacím místě neodebíráme.

Umístění kontejnerů na tříděný odpad po obci  - modrý na papír, žlutý na plasty, zelený na sklo, oranžová popelnice na tetrapaky, šedá na kov

• Jižní ulice
  • Václavské náměstí (severní část na rohu ubytovny čp. 38)

• Štrosova ulice (naproti bytovému domu čp. 119)

• Libušina (mezi bytovkami u rybníka)

• Chmelařská (při vjezdu do ulice vlevo u chodníku)

• u zdi před sběrným dvorem (za budovou úřadu)

Kontejner na použitý textil a hračky atd. je umístěný ve sběrném dvoře. Lze do něj vhazovat veškerý použitý textil včetně roztrhaných hadrů (né od oleje), záclon, tašek, batohů, bot a dětských hraček včetně plastových. Tyto věci jsou určené k ekologické likvidaci nebo případně k dalšímu využití jako například: distribuce do rozvojových zemí nebo výroba čistících prostředků.

Úřad

Informace o koronaviru

Kniha o Kněževsi

Mapový portál - středočeský kraj

mapový portál

Návštěvnost:

TÝDEN:1993

Překlad (translations)

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.

Informace od nás

Smart info

Dostávejte informace z našeho webu prostřednictvím SMS a e-mailů

Chci se zaregistrovat